Yükleniyor
Çanakkale Deniz Müzesi

Çanakkale Deniz Müzesi çağdaş müzecilik bilimi ışığında oluşturulan müze sergileme alanlarında sahip olduğu kıymetli eserlerin ziyaretçiler ile buluşturulmasını sağlayan ve özellikle gençlerin ve çocukların eğlenerek öğrenme yöntemi ile müzeyi ziyaret etmelerini hedefleyen, şanlı Türk Deniz Tarihi'ni, Denizci Türk Büyüklerimizi, Çanakkale Deniz Zaferi özelinde Çanakkale Muharebeleri’ni ve Cumhuriyet Dönemi Donanması'nı ziyaretçilerimize bilimsel yöntem ve tekniklerle anlatan Türkiye’nin seçkin bir müzesidir.

MÜZENİN AÇIK OLDUĞU GÜN VE SAATLER
Yılbaşı, dini bayramların ilk günü ve pazartesi günleri kapalı olup; diğer günler 09.00-12.00 ve 13.30-17.00 saatleri arasında müzemizi ziyaret edebilirsiniz.

MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ 
Yetişkin Giriş Ücreti: 13.00 TL
Öğrenci Giriş Ücreti: ÜCRETSİZ

Fotoğraf Makinesi Kullanım Ücreti (Flaşsız 1 Poz) : 26.00 TL
Video Kamera Kullanım Ücreti (Amatör Çekim): 52.00 TL

Film ve Video Kamera (Profesyonel) Çekim Ücreti (1 Dk. İçin): 130.00 TL

*Müze kapanış saatleri nedeniyle öğleden önce saat 11.30 ve öğleden sonra saat 16.30 itibariyle bilet satışı sonlandırılmaktadır.

*Hediyelik eşya satış reyonu ve bilet gişesinde temassız ödeme uygulaması bulunmaktadır.

*“Deniz Müzeleri Sesli Rehberi” adlı ücretsiz mobil uygulamayı cep telefonunuza indirerek dilerseniz müzeyi sesli rehber sistemi ile de gezebilirsiniz.

*Şehit yakınları ile Gaziler ve yakınlarından (anne, baba, eş ve çocuk); Silahlı Kuvvetler Personeli (muvazzaf/emekli) ve ailelerinden; Harp Malulü ve gazi kartı sahiplerinden; 60 yaş üzerindeki ziyaretçiler ve engeli bulunan ziyaretçilerden giriş ücreti alınmamaktadır.